Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Vzpomínka na lednové aktivity roku 2025.

Vzpomínka na lednové aktivity roku 2025.

Na lednové události, které by stály o to, aby se staly podkladem pro zájemce o tuto webovou stránku mnoho nebylo a tak jsem to odkládal až se nyní v dubnu stalo, že se mi vymazala historie vstupů a já musel přes dvě hodiny hledat způsob ja se dostat k editaci a tedy k doplnění vzpomínek na rok 2025. Naštěstí si sám pro sebe vedu takový obrázkový deníček, kde adresně ukládám pořizované fotky z krátkých, ale i dlouhých výprav a mohu pak i zpětně nějakým složitým řešením zapsat i to co si myslím, že může být typem pro uživatele tohoto webu. Pokud tedy ještě nějací jsou.
Takže hned 3.ledna jsme pobývali dva dny v Bystřici pod Hostýnem, navštívili vrchol s chatou na Trojáku a sledovali lyžařské pokroky našeho vnuka. Další den jsem se autobusem vypravili na sv. Hostýn, kam jezdíme každoročně a podívali jsme se na místní betlém.

20250103_113918_121483 výhled na Skalný z nové silnice k poutním domům na sv.Hostýně 20250103_123001_121503 výhled do kraje po sv. Hostýnem

Nadýchali se trochy horského vzduchu a možná se poprvé prošli po sněhové cestičce. No a máme tak za sebou ty hlavní aktivity.

20250103_122531_121502 výzdoba v kostele na sv. Hostýně 20250103_120709_121495 výzdoba v kostele na sv. Hostýně

Zejména se posunul limit kilometráže ujitých vzdáleností po operačním rehabilitačním stavu.
Závěr z toho je, musí tu být pořád touha o posunutí cíle, musí se pořád používat nástroj, který je snad i koníčkem pro život seniora. Jinak se vše ponoří do ztracena a dostav í se úplná beznaděj.
No a aby tohle nevítězilo, cestou do Olomouce jsme se v odpoledních hodinách i když bylo pošmourno zastavili v obci Tučín, která leží při cestě mezi Přerovem a Bystřicí pod Hostýnem,

abychom pak vyšlápli na novou rozhlednu římského typu, odkud by mohl být i krásný výhled na Hostýnské a Buchlovské vrchy.

20250104_144723_121465 z parkoviště se stoupá k nové rozhledně římského typu 20250104_145052_121472 dnes už je vytvořené zázemí a tedy je tu přes sobotu a neděli i občerstvení

Snad nám to příště vyjde lépe. Rozhledna byla v zimním období uzavřena. Dočetl jsem se, že tam pro novou sezonu už postavili něco jako stánek k občerstvení a posezení, tak uvidíme příště. Je to také dobrý síl pro cyklotoulku z Přerova.

snímky pořízení při prvních lednových vycházkách jsou k dispozici v této galerii.

Similar Posts:


 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentujte tento příspěvek

Musíte se příhlasit pro psaní komentářů.